היי כולם. שאלה

זהו הפורום הפתוח לכל ולכולם, לכל השאלות והשיתופים, לכל מה שתרצו לשוחח עליו שהוא NLP וכל נושא קשור.. הפורום הזה פתוח עבורכם.

תהנו
מיקי

מנהל: מיקי ברקל

כללי הפורום
נא להשתמש בשפה נאותה ובוגרת, אסור לפרסם מוצרים ו/או שירותים בפורום - הפורום נועד לשיחות ודיונים בלבד.
נעול
שירה גינסבורג

היי כולם. שאלה

שליחה על ידי שירה גינסבורג » ג' מאי 20, 2014 11:56 pm

נתקלתי באיזושהי דילמה עם ניגודים: בין הרווח המשני משמירת הבעיה (המצב הקיים) לבין אי בהירות עם נתונים אקולוגיים לפתרונה. התחושה שלי היא, שיש צורך לחסן התנגדויות לשינוי מצד רווחים משניים. כיצד עושים זאת? אודה למי מהמומחים שיוכל לענות.

הילה לפקוביץ

Re: היי כולם. שאלה

שליחה על ידי הילה לפקוביץ » ב' אפריל 27, 2015 9:06 am

היי,
אין לי מושג אם את עדיין לומדת ומחכה לתשובה ואני לא מומחית... יחד עם זאת אענה את דעתי בכל זאת.
לדעתי אפשר לנסות לגלות את "מטרה העל" של הרווח המשני במצב הקיים (אולי "לעשות אותי מאושר" או "לשמור עליי" וכדומה) ואז לשאול אם המטרה הושגה במצב הקיים. בדרך כלל אנחנו עושים את ההפך כדי להשיג את המטרה הזאת. לדוגמא מישהי שבודקת את כל הברזים בבית לפני שיוצאת במטרה להיות רגועה שלא יהיה שיטפון. המטרה שלה - להיות רגועה - רק מתרחקת ממנה ככל שהיא עסוקה בלבדוק את הברזים יותר ויותר.
ברגע שהמונחה מגיע לתובנה שהמטרה לא הושגה בדרך של שמירה על המצב הקיים, אז זה הזמן לשאול אם הוא יכול לחשוב על עוד דרך להשיג את המטרה (הרווח המשני).
מקווה שהבנת ושאת כבר מנחה מוצלחת ולא צריכה את זה ;-)

נעול